flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як знайти судове рішення в інтернеті

 

ЯК ЗНАЙТИ СУДОВЕ РІШЕННЯ В ІНТЕРНЕТІ

Інтернет-сторінки судів стали ефективним засобом для забезпечення прозорості судової влади, зокрема, й завдяки можливості знайти будь-яке судове рішення.

В Україні практикується загальний доступ до окремих текстів рішень Конституційного Суду, Верховного Суду та вищих спеціалізованих судів через офіційні веб-портали цих судів. А з 2006 р. для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація на ви­конання Закону України «Про доступ до судових рішень» відкрила Єдиний державний реєстр судових рішень.

 

Єдиний державний реєстр судових рішень є автоматизованою сис­темою збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електро­нних копій судових рішень.

До Реєстру мають вноситись усі письмові рішення судів загальної юрис­дикції - у цивільних, адміністративних, господарських, кримінальних спра­вах, а також у справах про адміністративні правопорушення.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безкоштовного цілодобового доступу; користувачам надаються можливості пошуку, пере­гляду, копіювання та роздрукування судових рішень або їхніх частин.

Для того, щоб ознайомитися з потрібним Вам рішенням, необхідно за­йти на офіційний веб-портал судової влади за адресою в Інтернеті www. court.gov.ua і натиснути зліва зверху кнопку або ж відразу набрати адресу: www.reyestr.court.gov.ua.

Ви потрапите на сторінку Єдиного державного реєстру судових рішень

 

За допомогою цієї сторінки можна проводити пошук судових рішень за:

1) словами з тексту судового рішення;

2)  місцезнаходженням і найменуванням суду;

3)  прізвищами та ініціалами суддів;

4)  реквізитами судової справи:

-  номером справи,

- датою (періодом) її надходження до суду;

5)  реквізитами судового рішення:

- датою (періодом) ухвалення,

-  реєстраційним номером у Єдиному державному реєстрі,

- формою судочинства (адміністративна, господарська, кримінальна, цивільна, справи про адміністративні правопорушення),

- формою судового рішення (вирок, постанова, рішення, судовий на­каз, ухвала, окрема ухвала);

6)  статусом сторін у справі:

- державний орган, державне підприємство, установа, організація;

-  юридична особа;

- фізична особа.

 

-     Крім того, є можливість виводити на одній сторінці одночасно від 10, 25, 50 до 100 документів. Для вибору потрібної кількості необхідно натиснути на значок ▼ в останньому рядку сторінки та вибрати відповідне число.

-     Обравши відповідну комбінацію критеріїв та кількість документів на сторінці, треба натиснути кнопку  Пошук.

-     У Реєстрі можна знайти як конкретне рішення, реквізити якого Вам ві­домі, так і добірку рішень з якогось питання чи певного суду, судді тощо.

-     Наприклад, нам потрібно знайти рішення Білоцерківського міськра- йонного суду Київської області від 19 листопада 2009 року у справі про визнання права власності на спадкове майно. Відповідно у рядку «Пошук за текстом судового рішення» вписуємо слова „спадкове майно", у рядку «Регіон суду» вибираємо „Київська", а в рядку «Найменування суду» - „Бі­лоцерківський міськрайонний суд Київської області". Також вказуємо від­повідну дату ухвалення рішення (початкова і кінцева дати - 19 листопада 2009 року), форму судочинства - „цивільна", форму судового рішення - „рішення". Натискаємо Пошук та отримуємо результат.