flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок прийняття, реєстрації, обліку та основні вимоги до опрацювання запитів на інформацію в Олександрівському районному суді Донецької області


                                                                                                ЗАТВЕРДЖЕНО:

наказом Олександрівського районного суду Донецької області

від 21 листопада 2011 р. № 8-67

______________________________

 

ПОРЯДОК
прийняття, реєстрації, обліку

та основні вимоги до опрацювання

запитів на інформацію

1. Загальні положення

               1.1. Публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що булла отримана  або створена  в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень інших розпорядників публічної інформації, визначених Законом України «Про доступ до публічної інформації.

               1.2 Публічна інформація є відкритою, крім  випадків, встановлених законом.

               1.3 Доступ до інформації забезпечується шляхом:

     1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації: в офіційних друкованих виданнях; на офіційних веб-сайтах в мережі Інтернет; на інформаційних стендах; будь-яким іншим способом;

     2) надання інформації за запитами на інформацію.

               1.4 Інформацією з обмеженим доступом є:

     1) конфіденційна інформація; 2) таємна інформація; 3) службова інформація.

               1.5 Обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

     1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського   порядку з метою  запобігання заворушенням  чи  злочинам,  для  охорони здоров'я населення,  для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації,   одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

     2) розголошення  інформації  може завдати істотної шкоди цим інтересам;

     3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

               1.6 Інформація з обмеженим доступом має надаватися Олександрівським районним судом Донецької області (далі розпорядником інформації), якщо він правомірно оприлюднив її раніше. Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше. Не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів,  умови  отримання  цих  коштів  чи  майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних  осіб,  які отримали ці кошти або майно.  При дотриманні вимог, передбачених ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»   зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої  інформації може завдати шкоди   інтересам   національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

               1.7 Не належать до інформації з обмеженим доступом декларації про доходи осіб та членів їхніх сімей, які:

     1) претендують на зайняття чи займають виборну посаду в органах влади;

     2) обіймають посаду державного службовця, службовця органу місцевого самоврядування першої або другої категорії.

               Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.

 

2. Прийняття запитів на інформацію

    2.1 Запити на інформацію, у тому числі надіслані електронною поштою, факсимільним зв*язком, а також телеграми, що надходять до суду, приймаються, опрацьовуються та під підпис передаються за призначенням відповідним працівникам.

               2.2 Працівник апарату суду, на якого відповідною Посадовою інструкцією  покладено  обов'язки  щодо  приймання кореспонденції, у день її надходження перевіряє цілісність пакетів та конвертів і відповідність  їх  адресування, з дотриманням установлених правил безпеки розкриває пакети й конверти, перевіряє відповідність вкладень до опису (наявність додатків до документа), проставляє на правому нижньому чи іншому вільному від тексту місці супровідного листа, першої сторінки листа чи іншого  документа  реєстраційний  штамп суду, у якому зазначає дату надходження матеріалу в суд і реєстраційний номер згідно з реєстром вхідної кореспонденції в комп*ютерній програмі «Документообіг загальних судів». Конверти (пакети), у яких надходять документи, приєднуються до одержаних документів. У разі одержання матеріалів у пошкодженій упаковці,  а  також  якщо при відкритті конверта (пакета) виявлено відсутність будь-якого документа  чи  додатка  до  нього, про це складається акт у двох примірниках, один примірник якого надсилається  відправнику,  а  другий  -   долучається   до одержаних  матеріалів  і  передається  разом з ним для розгляду за належністю.

               2.3. Прийняття документів  від кур'єра  здійснюється  за  пред'явлення документа,  що посвідчує його  особу  та  належність  до  організації-відправника (одержувача).  У  разі відсутності такого документа кореспонденція від нього (ним) не приймаються.

               2.4 Запити на інформацію отримані під час приймання громадян, відповідно до графіка приймання громадян  невідкладно передаються працівнику, відповідальному за  приймання судових справ і кореспонденції, для її реєстрації  в зазначеному вище порядку після чого передаються за призначенням для подальшої реєстрації, попереднього розгляду чи

розгляду
по суті. Поштова кореспонденція, яку отримує кур'єр суду, невідкладно  передається працівнику, відповідальному за реєстрацію кореспонденції, який перевіряє, чи цьому суду адресований документ та наявність додатків, указаних у документі.

               2.5 Особа, яка подала запит до суду, управі представити додаткову копію  матеріалів  (документа),  на  першій сторінці яких на її прохання проставляється штамп суду "Одержано", зазначаються дата отримання документа та підпис, після чого копія повертається.    

 

3. Реєстрація запитів на інформацію

               3.1 Запити,  реєструються  та  передаються керівництву в день надходження двічі  на день. Документи з позначкою "Терміново" передаються протягом години.

               3.2 Всі запити на інформацію, що надійшли до Олександрівського районного суду Донецької області невідкладно в день одержання або невідкладно  в перший робочий день у разі надходження їх у неробочий час та після реєстрації у КП ДЗС передаються особі відповідальній за ведення обліку запитів на інформацію для подальшої їх реєстрації.

 

4. Облік запитів на інформації.

               4.1 Після чого зазначена особа реєструє вказані запити у спеціальному журналі вхідної кореспонденції запитів на інформацію та через дріб проставляє порядковий номер запиту відповідно до запису у журналі з позначенням літером індексації такого типу документів – «І» з подальшою його передачею для попереднього розгляду голові суду (чи особі, яка виконує його обов*язки) або керівнику апарату суду (чи особі, яка виконує його обов*язки).    

               4.2 Після попереднього розгляду документа  керівництвом і призначення виконавця в той самий день документ повертається  до працівника апарату суду, який здійснював його реєстрацію, для реєстрації резолюції. До журналу реєстрації вхідної кореспонденції

вносяться відомості про зміст і дату  накладення  резолюції, прізвище та ініціали виконавця,  термін виконання,  дата  передачі документа виконавцеві.

               4.3 Документи для розгляду (виконання) від одного виконавця до іншого  передаються тільки на підставі письмової вказівки керівництва, яким здійснювалися  розгляд документа та накладення резолюції. Передача документів відбувається з внесенням до журналу реєстрації відповідних даних про передачу.

               Якщо в резолюції вказано декілька виконавців, то перший з них є  відповідальним  за виконання документа, якому в установленому порядку передається документ, співвиконавцям передаються копії або фотокопії  документа,  про  що  робиться  відповідна  відмітка  на резолюції.

               

5. Основні вимоги до опрацювання запитів на інформацію

               5.1. Запит на  інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати  публічну  інформацію,  що  знаходиться  у  його володінні.

               5.2. Запитувач має право звернутися до розпорядника інформації із запитом на  інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту.

               Запит на інформацію може бути індивідуальним або колективним. Запити можуть подаватися в усній, письмовій чи іншій формі (поштою,  факсом,  телефоном,  електронною поштою) на  вибір запитувача.

               5.3. Письмовий запит подається в довільній формі.

               Запит на інформацію має містити:

               1) ім'я (найменування) запитувача,  поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв'язку, якщо такий є;

               2) загальний опис інформації або  вид,  назву,  реквізити  чи зміст  документа,  щодо  якого зроблено запит,  якщо запитувачу це відомо;

               3) підпис і дату за умови подання запиту в письмовій формі.

               5.4. З метою спрощення процедури оформлення письмових запитів на  інформацію  особа може подавати запит шляхом заповнення відповідних форм запитів на інформацію, які можна отримати в Олександрівському районному суді особисто та на офіційному веб-сайті.

               У разі якщо з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості  тощо) особа не може подати письмовий запит, його має оформити відповідальна особа з  питань запитів на інформацію, обов'язково зазначивши в запиті своє ім'я, контактний
телефон, та надати копію запиту особі, яка його подала.

               5.5 Відповідь на запит на інформацію має бути надана не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

               У разі якщо запит на інформацію стосується інформації, необхідної  для  захисту  життя чи свободи особи, щодо стану довкілля, якості харчових продуктів і предметів побуту,  аварій, катастроф, небезпечних природних явищ та інших надзвичайних подій, що сталися  або можуть статись і загрожують безпеці громадян, відповідь має бути надана не пізніше 48  годин з дня отримання запиту.

               Клопотання про термінове опрацювання  запиту  має бути обґрунтованим.

               У разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити  строк  розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про
продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій  формі  не  пізніше  п'яти  робочих днів з дня отримання запиту.

               5.6 Інформація на запит надається безкоштовно.

               У разі якщо задоволення запиту на інформацію передбачає виготовлення  копій  документів обсягом більш як 10 сторінок, запитувач зобов'язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.

               Розмір фактичних витрат визначається відповідним розпорядником на  копіювання  та друк в межах граничних норм, встановлених Кабінетом Міністрів України.

               Розмір плати за копіювання або друк, встановлюється Олександрівським районним судом у кожному випадку окремо. При наданні особі інформації про себе та інформації,  що
становить суспільний інтерес, плата за копіювання та друк не стягується.

               5.7 Працівник аппарату суду має право відмовити в задоволенні запиту в таких випадках:
1) він не володіє і не зобов'язаний відповідно до його компетенції, передбаченої   законодавством, володіти інформацією, щодо якої зроблено запит;

2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з  обмеженим  доступом  відповідно до ч. 2 ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації»;

3) особа, яка подала запит на інформацію, не оплатила передбачені фактичні витрати,  пов'язані з іюванням або друком;

4) не дотримано вимог до запиту на інформацію.

               Якщо особа, яка наповинна надати інформацію не володіє запитуваною інформацією, але якій за статусом або характером діяльності відомо або  має бути відомо, хто нею володіє, зобов'язана направити цей запит належному розпоряднику з одночасним
повідомленням про це запитувача. У такому разі відлік строку розгляду запиту на інформацію починається з дня отримання запиту належним розпорядником.

               5.8 У відмові в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:

     1) прізвище, ім'я, по батькові та  посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;

     2) дату відмови;

     3) мотивовану підставу відмови;

     4) порядок оскарження відмови;

     5) підпис.

               Відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовий формі.

               5.9 Відстрочка в задоволенні запиту на інформацію допускається в разі, якщо запитувана інформація не може бути надана для ознайомлення в передбачені Законом  строки у разі настання обставин непереборної сили. Рішення про відстрочку доводиться до
відома запитувача у письмовій формі з роз'ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

               У рішенні про відстрочку в задоволенні запиту на інформацію має бути зазначено:

     1) прізвище, ім'я, по батькові та посаду особи, відповідальної за розгляд запиту розпорядником інформації;

     2) дату надсилання або вручення повідомлення про відстрочку;

     3) причини, у зв'язку з якими запит на інформацію не може бути задоволений у встановлений Законом строк;

     4) строк, у який буде задоволено запит;

     5) підпис.

               5.10 Відповідь на виконаний документ підписується керівником,яким було накладено резолюцію, або особою, яка на той час виконувала його обов'язки. Відповідь у необхідній  кількості примірників передається для відправлення адресатам.

               5.11 Після вирішення порушених у документі  питань  відповідальний виконавець у лівому нижньому куті першої сторінки документа робить відмітку про його виконання або додає супровідну записку,  у  якій указує,  як вирішено питання:  надано відповідь,  прийнято рішення тощо,  проставляє  дату  фактичного  виконання,  номер  справи  за номенклатурою  справ  суду,  до  якої необхідно долучити документ, завіряє його своїм підписом.

               5.12 Один примірник відповіді залишається в суді та візується виконавцями або відповідальним виконавцем. Цей примірник відповіді також може бути підписаний керівництвом.

               5.13 Виконаний документ разом із завізованою виконавцями копією відповіді  підшивається до відповідної справи за номенклатурою справ суду або передається за призначенням. Якщо керівництвом суду не  підписано  примірник  відповіді,  зазначений в абзаці третьому цього підпункту, до виконаних документів  долучається  копія  або фотокопія підписаної керівником суду відповіді.

              

 

Керівник апарату

Олександрівського                                                               

районного суду                                                                        Л.Ю. Куренна